Terzi Baba Sesli Sohbetler Ramazan Bayramı

Muhterem ziyaretçilerimiz, dinliyeceğiniz bu ses kayıtları, sütüdya ortamında değilde sohbet ortamında kaydedildiğinden aralarında bazı parazitler ve fazladan sesler vardır umarız onları hoş görürsünüz. gayemiz elden geldiği ve  imkânlarımız el verdiğince Tevhid ilmi bakımından çevremize faydalı olmağa çalışmaktır.   Gerçek bir tevhid neşesi ve irfaniyyet-i içerisinde yapılmağa çalışılırken doldurulmağa çalışılan bu amatörce kayıtlardan inşeallah sizlerde fayda sağlarsınız, Cenâb-ı Hakk gönlünüzü basar ve basıretinizi zât'ının istikametine yönlendirsin.

İSRA VE Mİ’RAC BAHSİ'nden özetler

-İSRA VE Mİ’RAC BAHSİ'nden özetler-

“İsr” kelime olarak “gece yürüme”, “Mir’ac” ise “merdiven, yükselme” demektir.
“Ya beni israil” denildiğinde bu lakap bize evvela Yakub (as) oğullarını ve soyunu hatırlatmaktadır. Kardeşi ile aralarında meydana gelmiş bir anlaşmazlık yüzünden bulunduğu yeri terkederken geceleri yürüyerek yol aldığından kendisine bu lakab verilmiştir. Bu gün için ise, “isr” kelimesinin ifadesi! “ey gece yürüyen” yani “gece kalkıp mana aleminde namaz, dua, zikr ve tefekkürle (yol alan) Allah dostlarının çocukları” manasında olmalıdır.

Kandil ve Bayramlar

Ramazan bayramının 1. gününün sabahında bayram namazı vardır, bu namaz 2 rekattır ve her rekatinde 9 tekbir vardır. 
 (2 rekat olması bu hakikatlerin zahir ve batın yaşanmasıdır) 
 Tekbirlerin "9+9=18" olması, on sekiz bin alemin seyrinin ifadesi içindir. Kişi, Ramazan bayramı ile birlikle bu alemleri seyretmiş olduğunu belirtmiş

Abone ol Mübarek Geceler ve Bayramlar